شماره مطلب : 9621
زمان انتشار : 93/8/19 - 11:20 2014/11/10
 تهیه‌کننده «استرداد» گفت: مدیران سینمایی و تلویزیونی ما به دلیل اینکه تخصص و تجربه لازم را ندارند نمی‌توانند تصمیم‌گیری درستی در زمینه هنری داشته باشند.
علی اکبری:

می‌توانستم «پروین اعتصامی» صدرعاملی و «سیاوش» میرباقری را به جشنواره برسانم/ عدم ثبات، جای کاری باقی نمی‌گذارد

تهیه‌کننده «استرداد» گفت: مدیران سینمایی و تلویزیونی ما به دلیل اینکه تخصص و تجربه لازم را ندارند نمی‌توانند تصمیم‌گیری درستی در زمینه هنری داشته باشند.

به گزارش آوینی فیلم، محسن‌علی‌اکبری تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی درباره وضعیت سینمای ایران گفت‌وگو کرد و افزود: حضور حجت‌الله ایوبی به عنوان سکاندار سینمای ایران به نظر من انتخاب درستی نبود. ایشان در زمینه فرهنگ سابقه خوبی دارد اما سینما فردی از جنس خودش را می‌خواهد.
وی گفت: امروز در راس شخصی قرار دارد و در آن اطراف آن مدیران سینمایی قرار دارند که برای هر موضوعی باید رضایت آنها را بگیرد و جالب اینجاست که در میان آن مدیران نیز وحدت کلام موجود نیست یعنی ما مدیری را داریم که با مدیر دیگر مشکل دارد و این اختلاف را به من فیلمساز هم انتقال می‌دهند و این حرکت به‌خودی خود  بدون اینکه اتفاقی رخ بدهد و تشنجی بوجود بیاید خود فضای موجود و مدیریتی کلان را برای امثال من ناامن می‌کند و عدم آرامش ایجاد می‌کند. و

کارگردان «استرداد» اضافه کرد: این برنامه و وضعیت در تلویزیون هم وجود دارد که نشان دهنده عدم تجربه و تخصص مدیران است. شما زمانیکه تجربه و تخصص لازم را داشته باشی اگر تصمیمی بگیرید پای تصیم خود می‌ایستی حتی اگر به قیمت تغییر کردن باشد.

علی‌اکبری یادآور شد: مشخصا مدیریت کلان سینمای کشور آن تصمیم‌گیری قاطع را تا زمانی که این فضا است نمی‌تواند بگیرد و این مشکل اصلی سینمای کشور است.

وی با بیان اینکه ما در سیاستگذاری دچار مشکل هستیم، اضافه کرد: اگر دوستان سینمایی تصمیم می‌گرفتند در این مدت زمانی که در سازمان سینمایی قرار دارند فیلمی درباره صدراسلام، تاریخ پهلوی و یا دفاع مقدس بسازند قطعا یکی از این موارد تا به امروز به تولید می‌رسید و نتیجه آن را در جشنواره امسال می دیدیم اما به دلیل این عدم ثابت این اتفاق نیفتاده است.

علی‌اکبری با بیان خاطره‌ای این عدم ثبات در تصمیم‌گیری را تاکید کرد و گفت: شب عید سال گذشته با یکی از مدیران سازمان سینمایی دیداری داشتیم و از ما برای ساخت فیلم سینمایی سوال کردند و اعلام کردم که ساخت دو اثر سینمایی «پروین اعتصامی» به کارگردانی رسول صدرعاملی و «سیاوش» به کارگردانی داوود میرباقری را آماده ساخت داریم که به جشنواره هم می رسد که گفتند فیلم «پروین اعتصامی» را بسازید.با این امید راهی شدیم اما سه ماه اول سال هیچ پاسخی نشنیدیم و بعد از آن اعلام کردند که پروین اعتصامی چون مشکل حجاب داشته و بدحجاب بوده و بعد از ساخت آن ترویج بی‌حجابی می‌شود آن را نسازید. قضیه گذشت و بعد از فرمایش رهبری درباره پروین اعتصامی بلافاصله به ما زنگ زدند که فیلم «پروین اعتصامی» چه شد؟ می‌خواهم بگویم عدم ثبات داشتن در تصمیم‌گیری مدیران سینمایی ما بسیار زیاد وجود دارد.

وی مشکلات مالی در سینمای ایران را حاد ندانست و گفت: اینقدر بودجه در کشور وجود دارد که بتوان سالی یکی، دو تا از این گونه فیلم‌ها ساخته شود ، اما تصمیم‌گیری نادرست نمی‌گذارد.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید