شماره مطلب : 23644
زمان انتشار : 97/10/16 - 09:53 2019/1/6
آوینی فیلم: شهین تسلیمی با سابقه نقش آفرینی در فیلمها و سریالهای متعدد و با کارگردانهای نامی اعتقاد ندارد که سینما و تلویزیون ما به مرحله ابتذال کشیده شده است. بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در این خصوص و درباره نقش آفرینی های خود با آوینی فیلم گفتگو کرد.
«شهین تسلیمی» در گفتگو با آوینی فیلم

مرجان شیرمحمدی من را برای فیلم افخمی انتخاب کرد

آوینی فیلم: شهین تسلیمی با سابقه نقش آفرینی در فیلمها و سریالهای متعدد و با کارگردانهای نامی اعتقاد ندارد که سینما و تلویزیون ما به مرحله ابتذال کشیده شده است. بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در این خصوص و درباره نقش آفرینی های خود با آوینی فیلم گفتگو کرد.

آوینی فیلم: موضوع «ابتذال در سینما» را باز هم پیگیری می کنیم و این بار به سراغ یکی از بازیگران قدیمی و شناخته شده سینما و تلویزیون می رویم تا نظرش را در این خصوص بدانیم. شهین تسلیمی با سابقه نقش آفرینی در فیلمها و سریالهای متعدد و با کارگردانهای نامی اعتقاد ندارد که سینما و تلویزیون ما به مرحله ابتذال کشیده شده است. بازیگر سریال «دردسرهای عظیم» در این خصوص به آوینی فیلم گفت: ما که به عنوان بازیگرهای قدیمی شناخته میشویم وقتی کارهای امروزی را می بینیم حتما پی می بریم که کارها به قوت گذشته نیست اما به هر حال این واقعیت هم وجود دارد که مردم این جور فیلم ها و سریالها را دوست دارند.

شهین تسلیمی که یکی از بازیگران فیلم پرفروش هزارپا هم بوده است، در ادامه با اشاره به استقبال مردم از این فیلم کمدی گفت: حتما دلیلی دارد که مردم اینهمه از فیلم هزارپا  استقبال کردند. هزارپا فروش خیلی بالایی پیدا کرد و نمیشود آن را نادیده گرفت. حتما مواردی بوده که مردم هم از آن خوششان آمده است. حالا بعضی ها در رسانه ها انتقاد میکنند و این طبیعی است اما ملت اینجوری دوست دارند. الان مردم دوست دارند یک فیلمی ببینند که بدون فکر کردن فقط بخندند و چند ساعتی خوش باشند و مشکلات اقتصادی را فراموش کنند.

بازیگر سریال 87 مترعیاری در ادامه گفت: به نظر من هم کیفیت کارهای سینمایی پایین آمده است و دیگر فیلمهای خیلی مهمی تولید نمیشود ولی شرایط امروز فرهنگی به این سمت رفته است و مسائل اقتصادی و سلیقه ای به شکلی شده که فیلمهای کمدی طرفدار دارند. این علاقه میتواند دلایل مختلفی داشته باشد و نمیشود که بگوییم هنرمندان مقصر هستند.

شهین تسلیمی در پاسخ به اینکه اثرات نامطلوب دیالوگهای نامناسب و رفتارهای زننده شخصیت های سینمایی در جامعه چقدر میتواند بار منفی داشته باشد، گفت: اینها هست اما واقعیت این است که همین دیالوگها و مسخره بازی ها را مردم می پسندند. البته سینمای ایران مثل فیلم های امریکایی نیست که هر رفتار و دیالوگی داشته باشد و اینجا رعایت میشود. به هر حال وقتی یک کارگردان می بیند فیلمش اینطوری فروش میکند، دنبال قصه ای میرود که بفروشد و برایش درآمد داشته باشد.

بازیگر سریال سر دلبران در ادامه گفت: الان برای سینمای ایران فقط فروش فیلم مهم شده است و به همین دلیل به کیفیت کار اهمیت نمیدهند. این یک واقعیت است و به نظرم در موقعیت امروز کشور که مساله اقتصادی مهم شده است، هر کسی میخواهد برای خودش درآمدی کسب کند.

بازیگر سریال وضعیت سفید درباره نقش رضا عطاران در پرفروش کردن بعضی از فیلمهای سینمای ایران گفت: عطاران را واقعا مردم دوست دارند. چون یک هنرمند شیرین و طناز است. اما حتما باید فیلمنامه و گروه خوبی وجود داشته باشد تا یک فیلم موفق شود. همانطور که من در یک سریالی بازی کردم که همه بازیگرانش کمدی بودند اما کار نگرفت. به خاطر اینکه قصه فیلم باید خوب باشد. وقتی قصه خوبی وجود داشته باشد و بازیگر مناسب آن نقش انتخاب شود حتما مخاطبان خوششان می آید ولی وقتی قصه شیرین نباشد هر چقدر بازیگر طنز معروفی داشته باشد نمیتواند پرفروش بشود چه بسا چند فیلم آقای عطاران هم زیاد مورد توجه قرار نگرفت.

شهین تسلیمی درباره متفاوت ترین نقشش در فیلم آذر، شهدخت، پرویز و دیگران به کارگردانی بهروز افخمی گفت: برای آن نقش خانم آقای افخمی من را برای همکاری دعوت کرد. مرجان شیرمحمدی چون خودش نویسنده داستان بود از من دعوت کرد و من همکاری با ایشان را خیلی دوست داشتم. خیلی به مرجان شیرمحمدی احترام میگذارم که واقعا یک خانم فرهیخته ای هستند و خیلی از ایشان تشکر میکنم که من را برای آن فیلم انتخاب کردند.

این بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در پاسخ به اینکه آیا در سینمای ایران مافیای پخش وجود دارد، به آوینی فیلم گفت: به نظرم مافیا وجود دارد. برای مثال میتوانم از فیلم پل خواب نام ببرم که واقعا فیلم خوبی بود اما نتوانست اکران خوبی داشته باشد. فیلم بسیار قشنگی بود نه به خاطر بازی من بلکه به خاطر بازیگران و کارگردانی خیلی خوبی که داشت. اکتای براهنی بسیار جوان محترمی بود اما نگذاشتند فیلم دیده بشود. متاسفانه از این شرایط در سینمای ایران پیدا میشود.

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید