شماره مطلب : 23376
زمان انتشار : 97/9/28 - 11:39 2018/12/19

آموزش مسائل جنسی به کودکان این بار در تئاتر!

آوینی فیلم: یک نمایش با محتوای آموزش مسائل جنسی به کودکان، این بار در قالب تئاتر کودک و با مجوز وزارت ارشاد روی صحنه رفت.

آوینی فیلم: یک نمایش با محتوای آموزش مسائل جنسی به کودکان، این بار در قالب تئاتر کودک و با مجوز وزارت ارشاد روی صحنه رفت.

یکی از محورهای درحال پیگیری از سوی جریان‌های خاص در عرصه فرهنگ و هنر، هنجارشکنی اخلاقی است. هدفی که تحت عنوان عوام‌فریبانه آموزش به کودکان جهت جلوگیری از سوءاستفاده از آنها پیش می‌رود اما درعمل، اتفاقی غیر از حیازدایی و اباحه‌گری نیست. این جریان که قبلا در شبکه‌های اجتماعی و نشر کتاب فعال بودند، حالا از تئاتر عروسکی هم استفاده کرده‌اند.

اخیرا نمایشی عروسکی برای مخاطب چهار تا هشت سال روی صحنه رفته است که به آموزش مسائل جنسی می‌پردازد. این نمایش که بر اساس داستان مشهور «لک لکی در کار نیست» نوشته شده، طی هفته‌های اخیر با مجوز وزارت ارشاد و در تالارهای نمایشی تهران اجرا شد. سازندگان این أثر نمایشی، آن را پاسخی برای یکی از مهم‌ترین پرسش‌های کودکان معرفی کرده‌اند!

در روزهای اخیر با به صحنه رفتن نمایش های نامناسب و استفاده مکرر از کلاه گیس و وجود حجاب های نامتعارف باعث واکنش های بسیاری شد و حتی صدای اعتراض منتقدان را به دنبال داشت. با این شرایط باید دید که وضعیت نمایش ها در آینده چگونه خواهد بود. چند روز پیش مدیر کل هنرهای نمایشی با نمایندگان فرهنگی مجلس دیداری داشت و باید دید آیا این جلسه موجب وقوع اتفاقات مثبتی خواهد شد.

منبع: کیهان

اضافه کردن دیدگاه جدید