شماره مطلب : 22976
زمان انتشار : 97/8/27 - 13:43 2018/11/18
آوینی فیلم: یکی از بازیگران شناخته شده سینمای ایران که همپای انقلاب اسلامی شناخته شد و برای مردم دوست داشتنی شد، «احمد نجفی» است. کارآکاه علوی معروف تلویزیون در سال های اخیر تبدیل به یکی از منتقدان جدی دولت شده و برنامه های فرهنگی دولت را زیر سوال برده است.
احمد نجفی طی گفت و گو با آوینی فیلم:

مافیای پخش به تدریج از بین خواهد رفت

آوینی فیلم: یکی از بازیگران شناخته شده سینمای ایران که همپای انقلاب اسلامی شناخته شد و برای مردم دوست داشتنی شد، «احمد نجفی» است. کارآکاه علوی معروف تلویزیون در سال های اخیر تبدیل به یکی از منتقدان جدی دولت شده و برنامه های فرهنگی دولت را زیر سوال برده است.

آوینی فیلم: یکی از بازیگران شناخته شده سینمای ایران که همپای انقلاب اسلامی شناخته شد و برای مردم دوست داشتنی شد، «احمد نجفی» است. کارآکاه علوی معروف تلویزیون در سال های اخیر تبدیل به یکی از منتقدان جدی دولت شده و برنامه های فرهنگی دولت را زیر سوال برده است. آخرین بار با شرایط نامناسبی که برای اکران فیلم «من یک ایرانی ام» پیش آمد، باعث شد که احمد نجفی در خانه سینما را گِل بگیرد! بازیگر مطرح سینما و تلویزیون کشورمان طی گفت و گو با آوینی فیلم درباره مافیای اکران و پخش می گوید: «با من و امثال من جناحی برخورد می شود و همین افرادی که دم از دموکراسی می زنند فقط به فکر منافع خود و دوستان خود هستند. ما قبلا از این برنامه و دلالی ها نداشتیم که یک نفر هم تهیه کننده و هم پخش کننده و هم سینمادار باشد و به راحتی هر کاری که دوست داشت با یک محصول فرهنگی انجام بدهد. این ها باید بدانند که فرهنگ جای این ها نیست و دیر یا زود و با پایان عمر این دولت بساط آن ها هم جمع خواهد شد.»

بازیگر آثار قدیمی مسعود کیمیایی با همان صراحت لهجه به نقد افرادی می پردازد که شرایط ناگواری را در زمان اکران و پخش رقم می زنند. احمد نجفی به آوینی فیلم گفت: «مافیای پخش به تدریج از بین خواهد رفت و ناتوانی دولت و این که کلا سینما و فرهنگ را ول کرده باعث شده تا آن ها جرات کنند و همه سینما را در دست بگیرند. باید آدم های سالم سینما کنار هم باشند و در برابر این جنایتکاران قرار بگیرند. باید تولید و توزیع عادلانه وجود داشته باشد و در یک شرایط عادلانه آن وقت ببینند که کدام فیلم مورد پسند مردم قرار بگیرد. این ها فکر می کنند که وکیل مردم هستند و هر فیلمی که از طرف آن ها باشد فقط باید شرایط اکران پیدا کند. صاحب سینمای خصوصی شدند و زور می گویند در حالی که دولت موظف است که در برابر این ها قرار بگیرد اما دیدیم که هیچ وقت فرهنگ دغدغه دولت نبوده است.

وی افزود: «بحث قربانی شدن من نیست و مساله فراتر از مسائل شخصی است. مگر می شود که مسئول ارشاد که حکم دولتی دارد، به شکلی با آقایان ارتباط داشته باشد و دخترش در دفتر آقایان کار کند!» بازیگر فیلم «هتل کارتن» در ادامه گفت: «با این تفکری که وجود دارد هر رئیس دیگری هم بیاید باز همان اش و کاسه است. فقط منافع 7،8 تا باید تامین شود و مسئولان دولتی هم منافعی دارند که می ترسند اگر در مقابل این مافیا بایستد منافعش به خطر می افتد وگرنه از بین بردن این چند نفر دلال پخش که کاری ندارد. یک مدیر باید انقدر توانایی داشته باشد که دلال ها جرات جولان پیدا نکنند نه این که شرایطی برای آن ها فراهم شود که هر کاری دوست دارند انجام بدهند. من رئیس جمهور را مخاطب قرار دادم و گفتم که این ها دوستان شما نیستند و باید آن ها را از خود دور کنیم. متاسفانه شرایط را به سمت تولید یکسری کمدی های جلف و بی مزه برده اند و دارند همه را تشویق می کنند که این فیلم های سبک را تولید کنند اما من و امثال من کوتاه نخواهیم آمد و در برابرشان می ایستیم.»

احمد نجفی در پاسخ به این که آیا قراردادی برای توزیع خانگی فیلم «من یک ایرانی ام» بسته است، گفت: «هنوز قراردادی برای شبکه نمایش خانگی نبستیم و باید ببینیم چه شرایطی پیش می آید تا فیلم را توزیع خانگی کنیم. فیلمی که با تلاش عده ای علاقمند به وطن و فرهنگ ساخته شد اما نگذاشتند که دیده شود.»

اضافه کردن دیدگاه جدید