شماره مطلب : 22957
زمان انتشار : 97/8/26 - 11:43 2018/11/17
آوینی فیلم: تینا پاکروان، بازیگر، تهیه کننده و کارگردان سینما که این روزها فیلم پرحاشیه «لس آنجلس، تهران» را در اکران دارد، درباره پیشنهاد تولید سریالی تاریخی به خود گفت
«تینا پاکروان» از «سال های مشروطه» تا «اخراجی ها»

کارگردان «لس آنجلس، تهران»: آقای ورزی در ابتدا تولید سریال «سال‌های مشروطه» را به من پیشنهاد کردند

آوینی فیلم: تینا پاکروان، بازیگر، تهیه کننده و کارگردان سینما که این روزها فیلم پرحاشیه «لس آنجلس، تهران» را در اکران دارد، درباره پیشنهاد تولید سریالی تاریخی به خود گفت

آوینی فیلم: تینا پاکروان، بازیگر، تهیه کننده و کارگردان سینما که این روزها فیلم پرحاشیه «لس آنجلس، تهران» را در اکران دارد، در گفت و گو با هنرآنلاین درباره پیشنهاد تولید سریالی تاریخی به خود گفت: آقای ورزی در ابتدا تولید این سریال را به من پیشنهاد کردند و قرار شد تولید یک سریال تاریخی قاجاری با داستان خوب را بر عهده بگیرم. سپس از من خواستند که به عنوان مشاور فیلمنامه در کنارشان باشم و به اتفاق بازیگران فیلم را می‌چیدیم و انتخاب می‌کردیم و هیچوقت صحبتی از بازی من نبود. سریال دو بازیگر مهم به نام‌های امینه و اصلان داشت که او در خلال نگارش فیلمنامه نمی‌گفت که چه تصمیمی برای بازیگران این دو نقش دارد. به مرور متوجه شدم که ایشان من را برای ایفای نقش امینه در نظر دارند. من برای پذیرش این نقش ابراز تمایل کردم اما این را هم می‌دانستم که نقش دشواری است و از کودکی تا دوران پیری این شخصیت در سریال روایت می‌شود. از دختر آشپز دربار تا همسر شاه و یک پیرزن فراماسونر. پس از دو روز فکر به دلیل دشوار بودن و چالش پذیری این نقش، پیشنهاد آقای ورزی را پذیرفتم.

وی افزود: در سریال «سال‌های مشروطه» آقای ورزی گفتند که من سر در باغ ملی را می‌خواهم و یک کافه در پاریس. ایشان گفتند برای این‌ها نیاز به دکور داریم. من گفتم از آنجا که در دوران دانشجویی پروژه‌هایی در حوزه معماری و دکوراسیون داخلی انجام داده بودم و البته هنوز هم این کار را انجام می‌دهم، مسئولیت این کار را به عهده می‌گیرم. البته برای ساخت سر در باید طراحی می‌کردم و پدرم نیز دراین مسیر به من کمک کرد. اینکه من در این پروژه هم بازیگر نقش اول باشم، هم مدیر تولید، هم طراح دکور و هم مشاور فیلمنامه چالشی دیگر برایم محسوب می‌شد. من ساعت 5 صبح حساب و کتاب‌های تولید را در می‌آوردم، گریم می‌شدم، ساعت 7 بالا سر کارگران ساخت دکور می‌رفتم و ساعت هشت مقابل دوربین بودم و این رویه تا پاسی از شب ادامه داشت.

این کارگردان ادامه داد: به یاد دارم سه روز نتوانستم به خانه بروم و شب‌ها در ماشینم  در شهرک سینمایی می‌خوابیدم. بله کار دشواری برایم بود، اما همیشه عادت دارم از بالا به این مسائل نگاه می‌کنم. اینکه تا شش ماه دیگر و با پایان اینها را هم تجربه کرده‌ام پس مدیریت و تجربه‌اش کن. در زندگی خصوصی هم همین رویه را دارم. شاید اکنون احساس خستگی کنم، اما هنوز عاشق کارم هستم. به هر روی هم پیش تولید و هم تولید در سینما و تئاتر بسیار طاقت فرسا است. من انسانی جنگجو و  عاشق سینما هستم و شاید همین وجه من را به جلو می‌برد. البته برنامه ریزی و مدیریت قوی دارم. در زندگی عادی و وقتی درگیر تولید نیستم در شبانه روز حدود چهار ساعت می‌خوابم و در زمان کار شاید یک شب در میان. من همزمان با پروژه «سال‌های مشروطه» مشغول تولید فیلم «جرم» آقای کیمیایی و «خواب زده‌ها» آقای جیرانی شدم و در واقع همزمان با سه کاراکتر مختلف با روحیه کاری گوناگون و خطوط فکری دور از هم کار کردم.

تینا پاکروان درباره نحوه همکاری با مسعود ه نمکی هم گفت: من در «اخراجی‌ها» حاضر نشدم با ایشان همکاری کنم. اما در «اخراجی‌ها 2» متوجه متفاوت شدن نگاه آقای ده نمکی شدم. ایشان در «اخراجی‌ها» به عنوان هم نسل من حتی حاضر نبودند که سرشان را بالا بگیرند و به من نگاه کنند اما در «اخراجی‌ها 2» این امر دستخوش تغییر شد. ایشان می‌توانست با من صحبت کند و به من نگاه کند پس من متوجه شدم دراین عرصه می‌شود نگاه‌ها را هم تغییر داد. شاید رفتاری از من در پروژه سر بزند که باب میل دیگران نباشد ولی به عنوان یک هموطن باید ویژگی‌های یکدیگر را بپذیریم و در کنار هم کار کنیم. البته به زعم خیلی‌ها از جمله آقای ده‌نمکی آن پروژه کار مردانه‌ای بود و واقعا نیز بود. ما حدود 500 هنرور مرد در این پروژه داشتیم و کلی تجهیزات مانند تانک و هلی کوپتر؛ حالا حضور من به عنوان مدیر تولیدی جوان با بیست و چند یا سی سال سن برایشان جوک بود، چرا که اساساً پیشنهاد همکاری من از طرف آقای شریفی نیا مطرح شده بود. من می‌خواستم نشان دهم که اهل دموکراسی هستم هرچند که مورد هجمه بسیاری از دوستان و همکارانم قرار گرفتم.

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید