شماره مطلب : 22845
زمان انتشار : 97/8/13 - 11:59 2018/11/4
آوینی فیلم: 13 آبان ماه یکی از روزهایی است که استکبار جهانی در برابر ملت مقتدر ایران تحقیر شد. وقتی جوانان پیرو امام خمینی(ره) توانستند با تسخیر سفارت امریکا واقعیت این سفارتخانه را به همگان نشان دهند تا همگان بدانند همان گونه که بنیانگذار انقلاب اسلامی عنوان کرد، آن جا به جای فعالیت های سفارتخانه جایی برای جاسوسی بوده است.
محسن علی اکبری تهیه کننده سریال «نفوذ» در گفت و گو با آوینی فیلم گفت:

جریان تسخیر لانه جاسوسی بستر مناسبی برای خلق یک درام تصویری موثر است

آوینی فیلم: 13 آبان ماه یکی از روزهایی است که استکبار جهانی در برابر ملت مقتدر ایران تحقیر شد. وقتی جوانان پیرو امام خمینی(ره) توانستند با تسخیر سفارت امریکا واقعیت این سفارتخانه را به همگان نشان دهند تا همگان بدانند همان گونه که بنیانگذار انقلاب اسلامی عنوان کرد، آن جا به جای فعالیت های سفارتخانه جایی برای جاسوسی بوده است.

سرویس سینمایی آوینی فیلم: 13 آبان ماه یکی از روزهایی است که استکبار جهانی در برابر ملت مقتدر ایران تحقیر شد. وقتی جوانان پیرو امام خمینی(ره) توانستند با تسخیر سفارت امریکا واقعیت این سفارتخانه را به همگان نشان دهند تا همگان بدانند همان گونه که بنیانگذار انقلاب اسلامی عنوان کرد، آن جا به جای فعالیت های سفارتخانه جایی برای جاسوسی بوده است. به گزارش آوینی فیلم تاکنون آثار زیادی درباره حماسه 13 آبان و روز دانش آموز ساخته نشده است و از این جهت لازم است تا از آثاری که دغدغه تولید آثار ارزشی را دارند، حمایت شود. به همین دلیل به گفت و گو با «محسن علی اکبری» تهیه کننده شناخته شده سینما و تلویزیون پرداختیم. تهیه کننده ای که آثار فاخر دینی و تاریخی مانند «مریم مقدس» و «استرداد» را ساخته است. تازه ترین اثر استراتژیک محسن علی اکبری، «نفوذ» است که توسط جواد شمقدری در حال ساخت است و طبق برنامه ریزی گروه قرار است در ایام دهه مبارک فجر امسال روی آنتن برود.

از محسن علی اکبری درباره اهمیت روز تاریخی 13 آبان پرسیدیم که تهیه کننده سریال «نفوذ» به «آوینی فیلم» گفت: اهمیت تسخیر لانه جاسوسی انقدر مهم است که بنیانگذار انقلاب اسلامی از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کردند و ما هم در ابتدا قرار بود همین اسم را برای سریالمان انتخاب کنیم. ما در سریال نشان می دهیم که چرا به جای سفارت خانه باید از لانه جاسوسی امریکا استفاده کنیم. امریکایی ها سعی کردند از طریق انواع رسانه هایی که دارند واقعیت را به شکل وارونه نشان بدهند اما حقیقت همیشه روشن خواهد شد.

تهیه کننده دارنده سیمرغ جشنواره فیلم فجر در اهمیت تولید آثار تاریخی گفت: به نظرم در زمینه تولید آثار ارزشی خیلی باید کار شود و ما اتفاقات سیاسی زیادی داشتیم که هر کدام می تواند تبدیل به سریال یا فیلمی جذاب و تاریخی شوند. همین جریان تسخیر لانه جاسوسی بستر مناسبی برای خلق یک درام تصویری موثر است. هالیوودی ها با ساخت فیلم هایی مثل آرگو سعی کردند واقعیت را به نفع خود عوص کنند و ما باید بتوانیم با تولید آثار ارزنده با تبلیغات دروغین رسانه های غربی مقابله کنیم.

محسن علی اکبری در پاسخ به این که نظرش درباره مدیریت سینمایی و انتظارش از مدیر آینده سینمای کشور چیست، به آوینی فیلم گفت: یکی از اشکالات اساسی در مدیریت فرهنگی، عدم وجود ثبات است. ما در گذشته دیده ایم که چگونه مدیری به دلیل عدم همسویی سیاسی برکنار شد و بعدها مخالفان آن مدیر از اقدامات سیاسی خود پرده برداشتند. ما در فرهنگ نیاز به یک مدیریت باثبات و مقتدر و شجاع و دلسوز داریم. فرهنگ جایی برای تجربه اندوزی نیست. این جا عرصه مهمی است و با روح و روان هنرمندان ارتباط دارد. به نظر بنده اگر مدیری خوب کار می کند، باید بگذاریم تا کارش را به پایان برساند. در مجموع الان اگر مدیری بیاید، نباید فکر کند که همه چیز را از ابتدا اختراع کند و باید به تجربه 40 ساله نگاه کند و نکات مهم و قابل ارزش را برای نوع مدیریتش انتخاب کند.

محسن علی اکبری در پایان گفت: نوع مدیریت به نحوه انتخاب ها برمی گردد و مهم احاطه ای است که یک مدیر نسبت به کار خود دارد. یک مدیر حتی می تواند سینمایی هم نباشد اما به نوعی با فرهنگ در ارتباط باشد. مثلا سابقه فعالیت در حوزه کتاب و مطبوعات را داشته باشد چرا که آشنایی با اهل قلم هم به نوعی مرتبط با سینما است و در مسیر مدیریت به کار می آید.

اضافه کردن دیدگاه جدید