شماره مطلب : 22699
زمان انتشار : 97/7/18 - 16:43 2018/10/10
آوینی فیلم: «رادیو اربعین» کار خود را در استودیو شماره یک ساختمان شهدای رادیو آغاز کرد.

آغاز به کار «رادیو اربعین»

آوینی فیلم: «رادیو اربعین» کار خود را در استودیو شماره یک ساختمان شهدای رادیو آغاز کرد.

آوینی فیلم: مراسم آغاز به کار «رادیو اربعین» امروز ۱۸ مهر ۹۷ مصادف با سی ام محرم در استودیوی شماره یک ساختمان شهدای رادیو برگزار شد. این رادیو روی موج اف.ام، ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز قابل دریافت است. در ابتدای این مراسم ارتباطی تصویری با کربلای معلی برقرار شد و بعد از آن پیام آیت الله حسین نوری همدانی برای افتتاح رادیو اربعین قرائت شد.

حمید شاه آبادی معاون صدا در سخنانی درباره افتتاح رادیو اربعین عنوان کرد: مایه خرسندی است که چهارمین سال فعالیت رادیو اربعین را شاهد هستیم و با استفاده از تجارب همکاران و همراهی مسئولان و علاقمندی مردم این اتفاق بار دیگر رخ می دهد زیرا اگر علاقه مردم نبود این توفیق حاصل نمی شد.

وی با اشاره به پایان محرم و آغاز ماه صفر بیان کرد: حرکت امام حسین(ع) در ماه محرم نمادی برای قیام مردم علیه ظلم و استکبار است. مردم در این ماه پا به پای هیات ها سینه زدند و عزاداری کردند و از این فرهنگ درس حماسه و بیداری گرفتند.

معاون صدا با اشاره به راه اندازی رادیو اربعین اظهار کرد: امروز برای انتشار و معرفی پیام عاشورا و برای زینبی بودن آماده می شویم چراکه اربعین نقطه عطفی برای ادامه پیام عاشوراست و ما جهانی شدن تشیع را از اربعین داریم.

وی با بیان اینکه رسانه ملی باید گامی جدی در راستای جهانی کردن تشیع و رساندن پیام اربعین بردارد، تصریح کرد: رسانه ملی باید به عنوان پرچم دار این حرکت باشد. امروز دنیا تشیع را با قیام حسینی می شناسد و از مهمترین علایم قیام حسینی همین حرکت اربعینی است.

شاه آبادی افزود: خدا را شکر یکی از مصادیق تعامل و همکاری دو ملت ایران و عراق همین حرکت اربعینی است. تلاش های بسیاری صورت گرفت این دو ملت از هم جدا شوند و جنگ بر این دو تحمیل شد اما خون حسینی باعث پیوند این دو شد. تلاش زیادی شد تا با بحث تروریسم میان عراق و ایران اختلاف افکنی کنند اما راهپیمایی اربعین مانع این اختلاف افکنی ها می شود.

معاون صدا با اشاره به ارتقای محتوای رادیو اربعین در سال جاری تصریح کرد: امسال با مدیریت رضا کوچک زاده این شبکه راه اندازی شد و ما از حیث کمی و کیفی محتوای خوبی را در دسترس داریم.

وی با اعلام اینکه فعالیت این رادیو تا چند روز پس از بازگشت از راهپیمایی اربعین فعال خواهد بود، گفت: فرهنگسازی ویژگی این رادیو است که با حضور شخصیت های دینی، واعظان و مراجع تقلید به این رویکرد پرداخته می شود.

شاه آبادی در پایان سخنانش بیان کرد: رادیو اربعین امسال در بخش های غیرفارسی فعالیت گسترده تری دارد و ما توانستیم بخش عربی رادیو اربعین را هم گسترش دهیم ان شاءالله در زبان اردو و هندی هم بتوانیم برای اولین بار برنامه هایی داشته باشیم.

حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه‌ ملی، جمعی از معاونان و دست اندرکاران این شبکه رادیویی در این مراسم حضور دارند و این رادیو برای چهارمین سال پیاپی شروع به کار کرد.

محمود کریمی مداح اهل بیت نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت آغاز به کار رادیو اربعین عنوان کرد: رادیو اربعین شبکه ای است که می توان کارهای ارزشمندی در آن انجام و در طول سال و در مناسبت های دیگر هم می توان فعالیت آن را ادامه داد.

وی اضافه کرد: ما اکنون شبکه های مختلفی داریم که در آن صدای ساز پخش می شود البته ما با چیزی که از سازمان صداوسیما پخش می شود مشکلی نداریم ولی به شبکه هایی مثل رادیو اربعین هم نیاز است. خواهشم این است که رادیو اربعین را در طول سال جدی بگیرید و مثل رادیو قرآن تداوم داشته باشد.

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید