شماره مطلب : 22537
زمان انتشار : 97/6/31 - 08:16 2018/9/22
آوینی فیلم: داریوش ارجمند که این روزها فیلم سینمایی «چراغ‌های ناتمام» با بازی او روی پرده سینماهاست انتقادهای زیادی به اوضاع موجود در سینما و تلویزیون دارد و می‌گوید پول معیار خوبی و بدی همه چیز شده و سلیقه مخاطب هم تنزل پیدا کرده است.
کنایه قابل تامل «داریوش ارجمند» به فیلم «هزارپا» و دلیل پذیرش بازی در فیلم «چراغ های ناتمام»

«چراغ های ناتمام» دو پا بیشتر نداشت و هزارپا نبود!

آوینی فیلم: داریوش ارجمند که این روزها فیلم سینمایی «چراغ‌های ناتمام» با بازی او روی پرده سینماهاست انتقادهای زیادی به اوضاع موجود در سینما و تلویزیون دارد و می‌گوید پول معیار خوبی و بدی همه چیز شده و سلیقه مخاطب هم تنزل پیدا کرده است.

آوینی فیلم: «داریوش ارجمند» بازیگر آثار شاخص سینما و تلویزیون این روزها جزو منتقدان اصلی فیلم های نامناسب و کمدی های سطح پایین سینما است و این اعتراض را در مراسم نکوداشت خود و نیز گفتگوهای اخیرش بیان کرده است. بازیگر نقش مالک اشتر در مجموعه امام علی (ع) که این روزها با فیلم سینمایی «چراغ های ناتمام» در چرخه اکران حضور دارد، به صراحت از فیلم مبتذل «هزارپا» انتقاد کرد و به کنایه عنوان کرد که ترجیح می دهد به جای بازی در چنین فیلم های «هزارپا»یی، در فیلم های ارزشی همانند «چراغ های ناتمام» بازی کند.


بخشی از گفت و گوی داریوش ارجمند با خبرگزاری خبرآنلاین در این خصوص ارائه می شود.

شما معمولا در هر فیلم یا سریالی بازی نمی‌کنید و این روزها بازیگران پیشکسوت‌تر به نسبت گذشته کم‌کار تر شده‌اند دلیل این اتفاق چیست؟
این روزها فیلمنامه‌هایی وجود دارد که اصلا آدم خجالت می‌کشد آنها را ببیند، البته خیلی خوب هم از آنها استقبال می‌شود و فروش فوق‌العاده می‌کند. معیار ما هم همین مسائل شده است. خوبی و بدی همه چیز متاسفانه بر اساس پول سنجیده می‌شود. خیلی جالب است اگر فیلمی بالای میلیارد بفروشد خوب است اگر نه فیلم بدی است. فیلم هم که می‌سازیم باید شوخی‌های جنسی در آن بگذاریم، پول و جنسی‌گرایی همه سینما و تلویزیون را فراگرفته است.

پس به این دلیل است که خودتان به بازی در هر کاری تن نمی‌دهید؟
دقیقا، من زحمت کشیدم تا این آبرو را برای خودم جفت و جور کردم، من که دنبال ماشین چند میلیاردی و ویلای کنار دریا در شمال و لواسان نیستم. من خدمتگذار فرهنگ این مملکت و نوکر مردم هستم. اینها شعارهای زندگی من است، عبودیت خداوند، نوکری مردم و خدمت به فرهنگ سرزمینم همیشه سرلوحه زندگی من در طول سال‌های عمرم بوده و هست.

این روزها فیلم «چراغ‌های ناتمام» با بازی شما اکران شده، از این فیلم و دلایلی که بازی در آن را قبول کردید برایمان بگویید.
اولین ویژگی این فیلم داشت این بود که کسانی که من را برای بازی در این فیلم دعوت کردند از دوستان من بودند و این فیلم نیز نگاهی متفاوت به جنگ و ایثار و از خودگذشتگی دارد. من هم دوست داشتم در آن بازی کنم چون متفاوت بود. این فیلم دو پا بیشتر نداشت، هزارپا نبود. من هم ترجیح می‌دهم در فیلم‌هایی که دو پا دارند بازی کنم.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید