شماره مطلب : 22336
زمان انتشار : 97/6/4 - 12:15 2018/8/26
آوینی فیلم: در آستانه پایان یافتن فصل پنجم خندوانه و همچنین پایان برگزاری دومین مسابقه بزرگ استعدادیابی «خنداننده شو» رامبد جوان تصمیم گرفته است به همراه سید علی احمدی تهیه کننده برنامه خندوانه امروز ساعت ۱۰:۳۰ با اصحاب رسانه در محل ضبط برنامه خندوانه به گفت و گو بنشیند.
«رامبد جوان» در نشست خبری عوامل «برنامه خندوانه» مطرح شد؛

شاید کسی خوشش نیامده که خندوانه تا این حد پایدار باشد!

آوینی فیلم: در آستانه پایان یافتن فصل پنجم خندوانه و همچنین پایان برگزاری دومین مسابقه بزرگ استعدادیابی «خنداننده شو» رامبد جوان تصمیم گرفته است به همراه سید علی احمدی تهیه کننده برنامه خندوانه امروز ساعت ۱۰:۳۰ با اصحاب رسانه در محل ضبط برنامه خندوانه به گفت و گو بنشیند.

آوینی فیلم: رامبد جوان در ابتدای این نشست درباره دلیل برگزاری نشست خبری خندوانه گفت: ما دیدیم که شاید بخواهیم بارها صحبت هایی درباره برنامه انجام بدهیم پس تصمیم گرفتیم از رسانه ها دعوت کنیم تا اگر سوالی هست به آنها پاسخگو باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آوینی فیلم، مجری شناخته شده تلویزیون درباره نظارت صدا و سیما تصریح کرد: نظارت صدا و سیما نظارتی کلی است و خب هر شبکه تعریف های مشخص خود را دارد. شبکه نسیم مخصوص سرگرمی و کمدی است و قرار بر وجود شوخی های فراوان در آن است. به هر حالخندوانه بعد از کار کردن روی کمدی در پنج فصل متوالی به تعریف مشخصی برای خود رسیده است. اگر شبکه ای فکر می کند دست ما برای شوخی ها بازتر‌است به دو دلیل است، اول پخش برنامه در شبکه نسیم و دوم اینکه خندوانه تاکنون خودش راه خود را مشخص کرده است.

وی در همین راستا افزود: شاید برخی شوخی ها نتواند در برنامه پخش شود و بچه ها فکر می کردند که کار سخت است اما دلیل این اتفاق عدم آشنایی بچه های «خنداننده شو» با تلویزیون و اجرا در تلویزیون بود.

جوان بیان کرد: اصولا از نظر من باید خط قرمز‌های خود را افزایش دهیم. اگر دقت کرده باشید اکثر بچه‌ها موضوعات خود را به خانواده‌ها تخصیص می‌دادند تا شائبه توهین ایجاد نشود.

احمدی درباره حاشیه‌های فراوانی که درباره تامین مالی خنداونه بوجود آمده است گفت: متاسفانه این‌ اتهامات بدون سند به ما وارد شده است و من انتظار آن‌ را دارم وقتی چیزی بدون سند منتشر می‌شود رسانه‌ها در برابر آن بایستند.
رامبد جوان درباره تامین مالی خنداونه گفت: برخی می خواهند همه چیز را به همه چیز وصل کنند. مگر خندوانه بودجه ندارد که  از جایی بودجه آن را بگیرد. مثل اینکه می گفتند عموی رامبد جوان عضو فلان ارگان است در صورتی که من عمویم فوت کرده و عمو ندارم.
وی ادامه داد: من طی یکسال سه فیلم ساختم و این یعنی سه گروه توانستند در سینما کار کنند. به نظر من اتهامات در حدی الکی بود که ما اصلا جدی نگرفتیم.  
رامبد جوان درباره تیم بزرگ خنداونه افزود: خدا را شکر طی این سالها کلی جوان و نیرو جذب خندوانه شدند و ما با اسامی آشنا شدیم که تاکنون آنها را نمی شناختیم. باور کنید با انرژی که صرف خنداونه می شود می‌شد چندین فیلم ساخت.

این بازیگر سینما درباره دلیل ایجاد حواشی برای برنامه خندوانه اضافه کرد: این اتفاق را می توان از هر زاویه ای نگاه کرد. شاید کسی خوشش نیامده که خندوانه تا این حد پایدار باشد. این اتفاق شاید باعث حسودی خیلی ها شود. به طور مثال برنامه سازی نمی‌تواند برای برنامه اش سرمایه‌ پیدا کند و به سختی این بودجه را مهیا می کند اما برنامه دیده نمی شود. 

جوان درباره برنامه های آتی خندوانه اضافه کرد: در ادامه خندوانه تا پایان سال پخش می شود. در نظر داریم خندوانه در ادامه برنامه ادابازی را اجرا کند. همچنین در نظر داریم که جشنواره تئاتر کمدی برگزار نماییم که در حال حاضر مشغول برنامه‌ریزی آن‌هستیم.
احمدی افزود: در هر صورت این‌نظارت‌ها وجود دارد و‌ ما اگر پنج‌فصل روی آنتن هستیم به این‌دلیل است که ما تعامل بسیار خوبی با شبکه نسیم و مقررات آن داریم و سعی می کنیم اگر تضادی ایجاد شود آن را با تعامل حل کنیم.
جوان درباره نوع کمدی و جنس شوخی های "خنداننده شو" افزود: شک نکنید طی این سالها مرزهای شوخی ها جابجا شده که خنداننده شو یکی از دلایل آن است. پدیده ای مثل استندآپ نیازمند گذشت زمان است. ما سعی کردیم در کنار جوانان مستعد اما صفر تجربه ای که حضور داشتند باشیم تا کمک کنیم آنها روبه جلو حرکت کنند.
جوان درباره مشهور شدن یک شبه اجرا کنندگان "خنداننده شو" افزود: به هر حال اتفاق و شهرت برای بچه ها روی می دهد و در فصل اول "خنداننده شو" هم اتفاق افتاد. متاسفانه ما روانشناس ستاره‌ و سلبریتی نداریم. این روانشناسان کاری می کنند که بعد از مثلا پایان خنداننده شو بچه ها افسرده نشوند. ما روانشناس نیستیم اما سعی می کنیم این کمدین ها را رها نکنیم. خوشبختانه این اتفاق خوب افتاده و بچه ها از سوی بسیاری از تهیه کنندگان و کارگردانان دیده شدند. از نظر من استندآپ باید در همه جا رواج پیدا کند و روزی حتی در کافه ها و رستوران ها شاهد استندآپ باشیم.
احمدی در همین رابطه توضیح داد: بعد نسل ساعت خوش ما زایشی درباره ظهور نسل کمدی نداشتیم تا به خنداننده شو رسیدیم. ما در نظر داریم بعد از پایان ماه محرم و صفر‌ توسط همین بچه ها برنامه شادی شکل گیرد. خندوانه برنامه محترمی است ‌و این‌را بگویم که ما هیچ‌برداشت مالی از این جوانان نداشتیم.
جوان درباره برنامه ریزی‌های انجام شده برای فصل بعدی خندوانه گفت: بالاخره خندوانه اجزای تشکیل دهنده خاص خود مثل جناب خان را دارد اما قطعا برای فصل بعد برنامه های ویژه ای داریم. برای فصل بعد در نظر داریم از میان مخاطبان با قرعه کشی میهمان انتخاب کنیم که به جای مهمان برنامه بنشیند و با وی حرف بزنیم. این تجربه جذاب و تازه ای برای ما‌خواهد بود.
وی درباره تئاترهای کمدی برای فصل بعدی خندوانه افزود: ما در نظر داریم که برنامه ریزی درستی انجام دهیم. فعلا در حال حاضر برنامه‌را بررسی می کنیم. 
این مجری تلویزیون درباره حضور جناب خان در خندوانه اضافه کرد: ما سعی کردیم با توجه به اینکه سه شب در هفته اجرا داریم حداقل یک شب جناب خان را داشته باشیم اما در «خنداننده شو» نمی توانستیم امکان حضور جناب خان‌ را قائل شویم.
احمدی درباره دورنمای خندوانه گفت: خندوانه سرمایه ملی است و تا وقتی مردم این‌برنامه را دوست‌داشته باشند ادامه خواهد داشت.
جوان در ادامه اضافه کرد: ما سعی می کنیم هر فصل ایده های تازه داشته باشیم. یکی از اتفاقاتی که در این فصل تجربه کردیم و موفق بود برنامه قاچ است. قاچ تجربه سخت و البته جذابی بود. به احتمال فراوان برای فصل بعد قاچ را با موضعیت شب های استندآپ برگزار کنیم که به طور مثال در شب هایی که خنداونه نداریم هر شب نیم ساعت استندآپ در قالب قاچ داشته باشیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید