شماره مطلب : 217
زمان انتشار : 92/4/29 - 14:43 2013/7/20
مدیر عامل موسسه آوینی: تولید فیلم جز فعالیت های لاینفک این موسسه بشمار میرود ولی تولید و نشر مستند نام برده را به طور قطعی تکذیب می کنم .
در پی انتشار مطلب کذب از سوی کافه سینما

موسسه آوینی تکذیب کرد/ موسسه آوینی حامی تشویقی نه حامی مالی!

مدیر عامل موسسه آوینی: تولید فیلم جز فعالیت های لاینفک این موسسه بشمار میرود ولی تولید و نشر مستند نام برده را به طور قطعی تکذیب می کنم .

موسسه آوینی در راستای اهداف و گسترش اثار فرهنگی و ارزشی در حوزه سینما حمایت هایی از پروژه های مختلفی را عهده دار شده است که جز اثار برجسته و تاثیر گذار تلقی شده اند .

حال با انتشار مستندی که ملقب به محمد طالبی طادی پسر ابوالقاسم طالبی زمزمه هایی در رسانه های سینمایی به گوش رسیده است.

مستند «سرگردون» در نقد شبکه های ماهواره ای ساخته شده است. اینکه کارگردان این مستند ترجیح داده است اسم خود را در تیتراژ ،مختصر و به نام علی طادی بیاورد جای سوال است اما سوالی که پاسخ آن به دست خود کارگردان است.

تجسس در زندگی نامه عوامل مستند ارائه شده کار خبرنگاران است و بس! حال با واکاوی عوامل و افراد این پروژه چگونه دوستان شبکه ایران به این رسیدند که حمایت هایی از سوی موسسه آوینی صورت گرفته است و قلاده های طلا ابوالقاسم طالبی را جز تولیدات این موسسه نام برده اند جای بسی تعجب دارد!

قلاده های طلا جز اثار منتخب و تاثیر گذار طالبی در سال های فعالیت در عرصه سینما و کارگردانی بشمار می رود. موسسه آوینی به تماشای این فیلم نشسته است و به عنوان یکی از هزاران بیننده قلاده های طلا آن را تحسین کرده و ابوالقاسم طالبی را تقدیر می کند.

شبکه ایران مطلبی را انتشار داد و کافه سینما که متاسفانه در پی خبرهای زرد در هنر هفتم است امروز بازنشر این مطلب حیرت مخاطبان خصوصا عوامل موسسه آوینی را برانگیخت.

شبکه ایران که در قسمتی از متن خود سعی دارد موسسه فرهنگی هنری آوینی را موسسه ای دولتی یا شبه دولتی معرفی کند آورده است: «به نظر می رسد در این مسیر هم بیشتر این ارگانهای دولتی و شبه دولتی هستند که سرمایه کار این دوستان را فراهم می آوردند و در مورد همین «سرگردون» شنیده ایم که سرمایه تولید آن از طرف موسسه ای با نام آوینی در اختیار محمد طادی-صابر امامی قرار گرفته است یعنی همان موسسه ای که در تولید «قلاده های طلا» هم نقش اصلی را ایفا می کرد که البته این به نوبه خود ایرادی ندارد.»

شبکه ایران به طور قطع از حمایت مالی موسسه آوینی از این مستند و قلاده های طلا نام برده است و این از سوی مسئولان موسسه کذب و دروغ تلقی شده است.

مدیر عامل موسسه آوینی طی گفت و گویی با خبرنگار آوینی فیلم صحت این خبر را تکذیب و اعلام کرد:

در سال جاری از سوی موسسه آوینی یک فیلم تولید شده است که تمام مراحل انتشار و تولید آن قانونی بوده است و در تمام تولیدات اسم موسسه اوینی ذکر شده است.فیلم قلاده های طلا اثری به یاد ماندنی است که در سال هلای گذشته مورد توجه مخاطبان زیادی نیز واقعع شده است.

حمید بهمنی گفت: البته حمایت از این قبیل اثار از افتخاراتی است که تولید کنندگان و حامیان آن باید به آن ببالند و در طول فعالیت حرفه ای خود از ان حمایت کنند.

وی ادامه داد: تولید فیلم جز فعالیت های لاینفک این موسسه بشمار میرود ولی تولید و نشر مستند نام برده را به طور قطعی تکذیب می کنم و امید است رسانه ها علاوه بر وظیفه بازتاب اخبار به صحت و سقم ان ها نیز توجه ویژه ای داشته باشند .

در پایان نیز موسسه اوینی امید دارد شبکه ایران و کافه سینما در مطلب بعدی خود ضمن عذر خواهی از موسسه برای بیان این تهمت از مخاطبان خود رفع تردید کند تا مخاطبان این رسانه ها آن ها را دروغ پرداز نپندارند.

دوستی/

اضافه کردن دیدگاه جدید