شماره مطلب : 18709
زمان انتشار : 95/12/11 - 11:01 2017/3/1
آوینی فیلم - سومین نشست «اوج هنر» همزمان با دهمین سالگرد فوت رسول ملاقلی پور، به پاسداشت یک عمر تلاش سینمایی این کارگردان فقید سینما برگزار شد.

درویش: ملاقلی‌پور انسانی معترض و دغدغه‌مند بود/ شورجه: رسول مانند شیشه‌ای صاف و زلال بود

آوینی فیلم - سومین نشست «اوج هنر» همزمان با دهمین سالگرد فوت رسول ملاقلی پور، به پاسداشت یک عمر تلاش سینمایی این کارگردان فقید سینما برگزار شد.

مراسم پاسداشت مرحوم رسول ملاقلی‌پور عصر امروز سه‌شنبه 10 اسفندماه با حضور جمع کثیری از هنرمندان در نخلستان سازمان رسانه‌ای اوج برگزار شد.
در ابتدای این مراسم احمدرضا درویش گفت: من ته کلاس دوستی با رسول ملاقلی پور بودم. برخی از انسانها صحنه شان از جایی به جای دیگر می‌رود شماره رسول ملاقلی‌پور هنوز در تلفن من هست و باور نکرده‌ام که رسول دیگر در کنار ما نیست، وی در باطن و ظاهر یکی بود. شخصیت والایی داشت گرچه چهره‌اش کمی تمایز از شخصیتش بود.
وی ادامه داد: رسول در عرصه ساخت فیلمهای دفاع مقدس همواره پیشتاز، میراث بزرگی از وی باقی مانده است و کمک بسیار شایانی به عرصه سینما دفاع مقدس کرد. اگر سینمای ایران در طول سالهای بعد از انقلاب کامهایی را برداشته است بخاطر دغدغه‌مندی امثال رسول ملاقلی‌پور بوده است. اگر بخواهم آقای ملاقلی‌پور تبیین کنم انسانی معترض و دغدغه‌مند بود و شخصیتش به اینگونه شکل گرفته بود. فیلمهای رسول پر از اعتراض است اما درآن چراغ را خاموش نمی‌کند، چراغهای امید را روشن نگاه می‌دارد. رسول ملاقلی‌پور عاشق امام حسین (ع) بود و امیدوارم با آن حضرت محشور شود.
منوچهر محمدی نیز در این مراسم اظهار کرد: روزهای بسیار خوبی را با رسول گذراندیم مخصوصاً سفر کربلایی که روزیمان شد و با هم رفتیم، من در آن سفر رسول ملاقلی‌پور دیگر یافتم که بسیار مهربان و مخلص بود. ما رسول را در اوج پختگی‌اش از دست دادیم.
وی ادامه داد: بخش اعظم عمر رسول ملاقلی‌پور برای پیگیری فیلمهایش گذشت. رسول ملاقلی‌پور علاقه بسیاری به مادر خود داشت و به همان خاطر بود که فیلم‌«میم مثل مادر» را کارگردانی کرد؛ در نهایت هم وصیت کرد که در کنار مادرش خاک شود.
هادی حجازی فر در این مراسم گفت: من دانشجو بودم بسیار اتفاقی برای ایفای نقش برای فیلم خانه پدری انتخاب شدم. آقای ملاقلی‌پور بسیار در کارشان دقیق بودند. بسیار لذت  بردم از همکاری با وی.
جمال شورجه نیز درباره مرحوم رسول ملاقلی‌پور بیان کرد: بسیار خوشحالم که در مراسم رسول ملاقلی‌پور شرکت کردم. من رسول را از سالهای بسیار قبلی می‌شناسم. سالهایی که جوان بود در حوزه هنری رفت و آمد داشت. رسول انسان بسیار مشاوره پذیری بود و سعی می‌کرد از نظرات برای پخته کردن کارهایش استفاده کند.
وی ادامه داد: رسول فرد بسیار پرتلاشی بود. خاطرات بسیاری از وی دارم چرا که سالهای بسیاری را در کنار هم بودیم. رسول مانند  شیشه‌ای صاف و زلال بود که می‌شد آن را دید. امیدوارم خداوند رسول ملاقلی‌پور را با صالحانش محشور کند.
جمشید هاشم‌پور بازیگر سینما و تلویزیون نیز در این مراسم اظهار کرد: فقدان رسول ملاقلی‌پور را بار دیگر به خانواده این مرحوم تسلیت عرض می‌کنیم. من پنج فیلم را در کنار او کار کردم.
علی ملاقلی‌پور فرزند مرحوم رسول ملاقلی‌پور در این مراسم گفت: حدود 10 سال است که پدرم ما را تنهاگذاشته‌اند و دیگر در کنارمان نیستند. درسهای بسیاری از پدرم یادگرفتم. ممنونم از همه دوستانی که درباره پدرم چنین تعریف‌هایی کردند.
وی ادامه داد: بسیار متاسفم که بسیاری از رسانه‌ها بخشی از صحبتهای پدرم را جدا کرده بودند و  آن را مانند چماقی بر سر صمیمی‌ترین دوست پدرم یعنی آقای درویش کوبیند. البته تمام رسانه‌ها اینگونه نیستند.
درپایان این مراسم از خانواده مرحوم رسول ملاقلی‌پور و هنرمندانی که سالها در کنار وی بودند تقدیر به عمل آمد.

منبع: تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید