شماره مطلب : 14222
زمان انتشار : 94/7/25 - 12:38 2015/10/17
مسئول شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم «عمار» با اشاره به اهمیت جایگاه فیلمنامه در حوزه جنگ نرم بیان کرد که تحولات در دوره مدیریتی جدید صداوسیما هنوز به عرصه فیلمنامه نرسیده است.
وحید جلیلی:

12 فیلمنامه جشنواره «عمار» از طرف صدا و سیما رد شده است

مسئول شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم «عمار» با اشاره به اهمیت جایگاه فیلمنامه در حوزه جنگ نرم بیان کرد که تحولات در دوره مدیریتی جدید صداوسیما هنوز به عرصه فیلمنامه نرسیده است.

آوینی فیلم _  وحید جلیلی در  با اشاره به ۱۲ فیلمنامه ای که از طرف جشنواره فیلم «عمار» برای ساخته شدن به صدا و سیما فرستاده شده است و همگی رد شده اند، گفت: این فیلمنامه ها عمدتا مرتبط با تاریخ انقلاب بودند و موضوعاتی مثل لانه جاسوسی، دوره رضاخان، فتنه و ... را شامل می شدند.
وی ادامه داد: این آثار داستانی بودند و برای هر یک دلیلی نوشته شده بود که چرا مورد پذیرش قرار نگرفته است. ما می بینیم که چه فیلمنامه هایی در صداوسیما تصویب می شود و بسیاری از ایرادهایی که به فیلمنامه های ما گرفته شده بود نه در نظر بنده بلکه در نظر جمعی که این فیلمنامه ها را در مدرسه سینمایی «عمار» تصویب کرده بودند وارد نبود.
این فعال فرهنگی افزود: این فیلمنامه ها نسبت به آنچه که از صداوسیما پخش می شود آثار بهتری بودند؛ یا اگر نگوییم بهتر بود حداقل همسطح همان آثاری بود که روی آنتن شبکه های تلویزیونی می رود.
جلیلی اظهار کرد: حس من این است که تحولات در دوره مدیریتی جدید صداوسیما هنوز به عرصه فیلمنامه نرسیده است. البته آقای سرافراز رییس سازمان صداوسیما در دیدار اخیری که با رهبر انقلاب انجام شد اعلام کرد که مرکز جدیدی در حوزه فیلمنامه نویسی تاسیس کرده اند که امیدوارم تاسیس این مرکز ناظر بر آسیب شناسی وضعیت بحرانی فیلمنامه در سازمان صداوسیما باشد و رویکردی که در بررسی این ۱۲ فیلمنامه دیدیم تغییر کند و حذف شود و رویکردهای خلاقانه تر و مسئولانه تری به کار گرفته شود.
مسئول شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم «عمار» بیان کرد: خوشبختانه سرافراز در حوزه فیلمنامه نویسی نویدهایی داده است که فعلا بیشتر درباره کلیات آنها صحبت کرده است. طبیعتا خود مدیران رسانه ملی بهتر از ما می دانند که فیلمنامه نقطه گلوگاه است و اگر در این نقطه اتفاقات خوبی رخ دهد ما به تحولات لازم نزدیک خواهیم شد.
وی در ادامه با اشاره به تاکید رهبر انقلاب در حوزه جنگ نرم در دیدار با مدیران سازمان صداوسیما عنوان کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند جنگ نرم جنگ بر سر ارایه تصویری از ایران و جهان در رسانه است. آمریکایی ها، غربی ها و رسانه های تبلیغاتی جهان تلاش می کنند تصویری را که خود می خواهند از ایران به جهان مخابره کنند و صداوسیما باید تلاش کند تا تصویر واقعی تری را نسبت به آنچه که غرب تلقین می کند به جهان ارایه دهد. همچنین باید تصویر واقعی تری را نسبت به آنچه جهان غرب از خود به نمایش می گذارد و درباره اش پروپاگاند می کند به داخل کشور منتقل کند.
جلیلی در پایان تصریح کرد: در هر دو عرصه کارهای بر زمین مانده بسیار است و امیدواریم مدیران جسور و کلیشه شکن دوره جدید صداوسیما در این مسیر موفق باشند.

منبع: مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید