شماره مطلب : 11351
زمان انتشار : 93/11/26 - 10:19 2015/2/15
برنامه ویژه سی‌امین جشنواره موسیقی فجر در حالی برگزار شد که مسئولان ارشاد و جشنواره ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی موسیقی، از برخی رفتارهای ناشاسیت و بی‌مهری‌ها گله کردند.
برگزاری ویژه برنامه جشنواره موسیقی فجر

بهار موسیقی سنتی رسیده است/ با موسیقی نامهربانی نکنید

برنامه ویژه سی‌امین جشنواره موسیقی فجر در حالی برگزار شد که مسئولان ارشاد و جشنواره ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی موسیقی، از برخی رفتارهای ناشاسیت و بی‌مهری‌ها گله کردند.

به گزارش آوینی فیلم، برنامه ویژه سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر شنبه شب 25 بهمن ماه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و تعدادی از مدیران بلندپایه دولتی در تالار وحدت برگزار شد.
ارکستر فرهنگی شهر تهران به رهبری نادر مشایخی که به تازگی فعالیت خود را در عرصه موسیقی آغاز کرده، بعد از اجرای زنده سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، قطعه «کجایید ای شهیدان خدایی» را به خوانندگی عبدالحسین مختاباد اجرا کرد.

ویژه برنامه جشنواره موسیقی فجر

پیروز ارجمند مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد به عنوان اولین سخنران مراسم گفت: در آستانه سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر بسیار خوشحالیم که میزبان شما هستیم و امیدواریم در این شب به یاد ماندنی گلچینی از برنامه‌های منتخب جشنواره موسیقی فجر را برای شما ارائه کنیم که بتواند مورد رضایتتان قرار گیرد.
وی با تشکر از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری وی در جریان برگزاری جشنواره موسیقی فجر گفت: در این دوره از جشنواره شاهد پشتیبانی خوبی از سوی آقای جنتی در مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بودیم. ضمن اینکه آقای مرادخانی نیز که به نوعی پدر بزرگ ما در عرصه موسیقی هستند، حمایت‌های بسیاری را انجام دادند. به هر ترتیب امیدواریم که در محضر شریف ملت ایران روسفید باشیم و بیش از پیش در پشتیبانی و نگهبانی فرهنگ و هنر این سرزمین تلاش کنیم.

ویژه برنامه جشنواره موسیقی فجر

مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد با اشاره به راه‌اندازی ارکستر سمفونیک تهران نیز توضیح داد: ارکستر سمفونیک تهران چندی است که به طور رسمی فعالیت‌های خود را شروع کرده و به امید خداوند اولین کنسرت خود را طی روزهای اخیر برگزار می‌کند که امیدواریم دیگر شاهد تعطیلی این مجموعه موسیقایی نباشیم.
ارجمند در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: بهاری که برای موسیقی سنتی نیز شروع شده، روز به روز در حال پربارتر و شیرین‌تر شدن است که شروع جشنواره موسیقی فجر می‌تواند آغاز خوبی برای یک جریان تازه باشد.

ویژه برنامه جشنواره موسیقی فجر

علی ترابی مدیر اجرایی سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر هم در ادامه این مراسم با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره گفت: جشنواره موسیقی فجر یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های دنیا و بزرگترین جشنواره در منطقه است و این موضوع به خودی خود سزاوار توجه بیشتر است و لازم است که در زمینه موسیقی، مهربانی و عنایت بیشتری صورت گیرد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به بخش موسیقی در جریان فعالیت‌های اجتماعی و رخدادهای دیگر تصریح کرد: هنرمندان دین خود را به این هنر والا ادا کرده‌اند و چقدر سخت است که در این مدت شاهد برخی از نامهربانی‌هایی باشند که اصلا شایسته موسیقی نیست.

ویژه برنامه جشنواره موسیقی فجر

بعد از صحبت‌های ترابی، گروه «سازینه» موسیقی نواحی ایران به سرپرستی پیمان بزرگ نیا با حضور هنرمندان پیشکسوت عرصه موسیقی نواحی، قطعاتی در قالب شادیانه‌های مختلف موسیقی اقوام ایرانی برای مخاطبان اجرا کردند که به شدت مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.
محمد علیزاده خواننده موسیقی پاپ کشورمان نیز در این مراسم چهار قطعه از آثار منتخب خود را همراه با گروه ارکستر خود اجرا کرد.

ویژه برنامه جشنواره موسیقی فجر

وی در بخش‌های مختلف اجرای برنامه خود با تقدیر از وزارت ارشاد در برگزاری جشنواره موسیقی فجر و حمایت‌هایشان از موسیقی گفت: آقای جنتی، آقای مرادخانی ممنون که سکاندار فرهنگ و هنر این مملکت هستید.
این خواننده موسیقی پاپ در بخش پایانی برنامه خود گفت: اگر بخشی از موسیقی من در قلب مردم جای گرفته، به خاطر پدر و مادرم است؛ به همین جهت از شما خواهش می‌کنم به افتخار همه مادران و پدران این سرزمین دست بزنید.

ویژه برنامه جشنواره موسیقی فجر

پخش کلیپی با عنوان «پیامبر مهربانی» به آهنگسازی پیروز ارجمند، شعر حامد حسین‌خانی و خوانندگی علیرضا وکیلی‌منش، مجتبی قدبیگی و امیر دهقان به همراه اجرای چند قطعه موسیقایی توسط گروه موسیقی رستاک از بخش‌های دیگر برنامه ویژه سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر بود.
آخوندی وزیر راه و شهرسازی، حسن ریاحی دبیر سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی،‌ افضلی مدیر موسسه توسعه هنرهای معاصر، بابک دربیکی مدیر روابط عمومی وزارت ارشاد، ارجمندی مدیرعامل صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران و محمدجواد حق‌شناس از جمله مهمانان ویژه این برنامه بودند.

منبع: خبرگزاری مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید