شماره مطلب : 1118
زمان انتشار : 92/6/24 - 11:11 2013/9/15
ساخت فیلم هایی از قبیل شکارچی شنبه، گامهای شیدایی و فرشتگان قصاب از فیلم هایی استراتژیک و مهم تلقی می شوند و با وجود هجمه های مختلف فرهنگی و سیاسی و لزوم جنگ نرم باید به این قبیل فیلم ها توجه خاصی شود.
تهیه کننده فیلم فرشتگان قصاب در گفت و گو با "آوینی فیلم" :

کم لطفی وزارت ارشاد در جشنواره فجر/نمایش در تلویزیون رضایت بخش بود

ساخت فیلم هایی از قبیل شکارچی شنبه، گامهای شیدایی و فرشتگان قصاب از فیلم هایی استراتژیک و مهم تلقی می شوند و با وجود هجمه های مختلف فرهنگی و سیاسی و لزوم جنگ نرم باید به این قبیل فیلم ها توجه خاصی شود.

محمد قهرمانی تهیه کننده فیلم "فرشتگان قصاب" در گفت و گو با خبرنگار "آوینی فیلم" از اهمیت پرداختن به موضوعات استراتژیک منطقه در سینما گفت: ساخت فیلم هایی از قبیل شکارچی شنبه، گامهای شیدایی و فرشتگان قصاب از فیلم هایی استراتژیک و مهم تلقی می شوند و با وجود هجمه های مختلف فرهنگی و سیاسی و لزوم جنگ نرم باید به این قبیل فیلم ها توجه خاصی شود.

وی از مراحل ساخت فیلم فرشتگان قصاب گفت و ادامه داد: در ابتدای شروع فیلم فرشتگان قصاب بنا داشتیم از بازیگران ایرانی استفاده کنیم که این موضوع بنا به دلایلی شدنی نبود. مهمترین آن این بود که چهره بازیگر ایرانی در ذهن مخاطب شناخته شده بود و شخصی که گذشته در کاراکتر های دیگر ظاهر شده بود و خاطره خوبی در ذهن بیننده باقی گذاشته بود نمی توانست نقش جنایتکار را تداعی کند و تاثیر گذاری چهره ها در این فیلم را کم می کرد و ما توقع داشتیم چهره جنایت کار آمریکایی برای بیننده ملموس شود. استفاده از بازیگرانی جوانی چون ستاره پسیانی و محمد رضا غفاری کمک شایانی کرد و توانستند بازی خوبی از خود به نمایش در آورند.

قهرمانی نکته ای را در مراحل جذب بازیگر یادآور شد و گفت: نکته قابل توجه در جذب بازیگر ایرانی این بود که در مذاکراتی که انجام می دادیم و با توجه به موضوعیت فیلم که علیه آمریکا بود باعث می شد برخی، از همکاری با این فیلم صرف نظر کنند و از اتفاقی که برای بازیگر "شکارچی شنبه" پس از اکران از سوی دولت امریکا افتاد، اجتناب کنند.

محمد قهرمانی از همکاری با سهیل سلیمی ابراز خوشحالی کرد و افزود: خط مشی موسسه شهید آوینی کار با کارگردانان جوان و معرفی سالانه یک کارگردان به سینمای ایران است که پس از مذاکرات متعدد با سلیمی دریافتیم ایشان قابلیت پرداختن به این فیلم را دارند و خدا رو شکر این مهم به انجام رسید و باز خورد خوبی از سوی صاحب نظران ارائه شد که باعث خوشحالی عوامل فیلم شد.

وی از عملکرد موسسه شهید آوینی در سال های گذشته ابراز خرسندی کرد و گفت: موسسه شهید آوینی در سال های قبل با معرفی چهره های ناشناخته سینما آرش سجادی در فیلم موج سوم، رویین تن در فیلم دل شکسته و روح الله حجازی در فیلم ماه جبین و تعدادی از فیلمسازانی که به علت کم کاری در تولید فیلم ناشناخته بودند، توانسته اهداف خود را پیش برده و نیروهای خوب و ارزشمند را به سینمای ایران معرفی کند.

تهیه کننده فرشتگان قصاب از بی توجهی به فرشتگان قصاب در جشنواره فجر گله کرد و گفت : دوستان در جشنواره فیلم فجر و وزارت ارشاد نگاه درستی به فیلم نداشته و بهانه هایی برای وارد نشدن فیلم به عرصه رقابت داشتند که بی اساس بود و لزوما جهت مخالفت با فیلم بیان شده بود. ولی پس از رایزنی ها و مذاکرات توانستیم این فیلم رادر بخش خارج از جشنواره به نمایش در آوریم.

وی در پایان گفت:
اگر این فیلم در سینما ها اکران می شد از سوی عوامل رضایت بخش بود ،ولی تجربه نمایش عمومی فیلم شکارچی شنبه مار ا به این نتیجه رساند که اکران در تلویزیون می تواند موثرتر باشد. در ایران مردم میانه خوبی با سینما رفتن ندارند و این اتفاق حاصل عواملی است که دست در دست هم داده و به بی رونقی سینما ها منجر شده است. تجمع بیشتر سینما ها در نقطه ای از شهر و کم بودن سالن ها و استفاده نکردن از سالن های واقع در دانشگاه ها و از این قبیل باعث شده است مردم سینما رفتن را از سبد فرهنگی خود خارج کرده و رغبتی به تماشاکردن فیلم در سینما نشان ندهند. مدیران باید با استفاده و ساخت سالن های مختلف در سطح شهرتوجه کنند و رفتن به سینما را جز تفریحات خانواده ها قرار داده و در بلند مدت سینما رفتن را به عادت تبدیل کنند. انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید