شماره مطلب : 11019
زمان انتشار : 93/11/6 - 10:34 2015/1/26
شیخ‌طادی، کارگردان و فیلم‌نامه نویس سینما گفت: شرایط نگهداری از جانبازان اعصاب و روان دشوار و غیراستاندارد است و هنوز اقدامی برای بهبود وضعیت آن‌ها انجام نشده است.
«شیخ‌طادی» در کنگره ۱۴۰ شهید عرصه فیلم:

تریبونی در اختیار خانواده جانبازان اعصاب و روان بگذارید تا مشکلاتشان را بگویند

شیخ‌طادی، کارگردان و فیلم‌نامه نویس سینما گفت: شرایط نگهداری از جانبازان اعصاب و روان دشوار و غیراستاندارد است و هنوز اقدامی برای بهبود وضعیت آن‌ها انجام نشده است.

به گزارش آوینی فیلم، کنگره بزرگداشت دو هزار شهید هنرمند و تجلیل از 140 شهید عرصه فیلم شب گذشته پنجم بهمن‌ماه با حضور سردار نصیری فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران، پرویز شیخ طادی کارگردان سینما و تلویزیون و عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در تالار خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت برگزار شد.

سردار نصیری، فرمانده سپاه سیدالشهدا استان تهران در کنگره شهدای 140 شهید عرصه فیلم کشور که با عنوان «جاودانه‌های نور و تصویر» در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد گفت: خدا را شاکر هستم که بعد از برگزاری کنگره شهدای 110 شهید عرصه عکس و هم چنین کنگره 450 شهید عرصه تئاتر در استان اردبیل، امروز شاهد نکوداشت 140 شهید عرصه فیلم هستیم.

وی در رابطه برگزاری کنگره شهدای عرصه فیلم گفت: امروز یاد شهدایی را گرامی می‌داریم که با ثبت وقایع و آنچه که به تصویر کشیدند، امروز خودشان به عنوان تصویر جاودانه در باغ موزه دفاع مقدس ثبت شده‌اند. امیدوارم حق این شهیدان را با استعانت از خداوند متعال گرامی بداریم.

در ادامه این مراسم پرویز شیخ طادی کارگردان و فیلم‌نامه نویس سینما و تلویزیون گفت: مدتی پیگیر کار جانبازان اعصاب و روان در دولت قبل و فعلی بودم و امروز نیز با معاون رئیس جمهور صحبت کردم اما همچنان اقدامی برای بهبود وضعیت آنها انجام نشده است.

وی ادامه داد: شرایط نگهداری از این عزیزان خیلی دشوار و غیر استاندارد است. این‌ها همان افرادی بودند که فرمان دادیم و رفتند و امروز به جرم جاماندن این شرایط را دارند. از این کنگره می‌خواهم هم تجلیل را ادامه دهد و هم یک تریبون به بازماندگان شهدا بدهد.

شیخ طادی افزود: تجلیل خیلی خوب است اما کافی نیست و باید اقدامی صورت گیرد و بدانیم که خرج معاش این خانواده‌ها چگونه تأمین می‌شود و چقدر جوان بیکار دارند. عاجزانه التماس می‌کنم برای این خانواده‌ها تریبون ماهیانه داشته باشیم تا صدای آنها به مسئولین و مردم برسد. وقتی به این کنگره آمدم حالم و قلمم خیلی خوب شد. ما هرچه برای این خانواده‌ها انجام دادیم، وظیفه است. خواهش می‌کنم این تریبون را برای خانواده شهدا راه بیندازید تا بیایند مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند.

منبع: تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید