شماره مطلب : 10944
زمان انتشار : 93/11/1 - 10:45 2015/1/21
محسن علی اکبری را به عنوان تهیه کننده آثار درجه یکی از تاریخ سینمای ایران می شناسند که آخرین مورد اکران شده از ایشان، فیلمی تاریخی به نام استرداد بوده است.
گفت و گو با محسن علی اکبری، تهیه کننده قدیمی کشور

امسال، سال فیلمسازان جوان در فجر است

محسن علی اکبری را به عنوان تهیه کننده آثار درجه یکی از تاریخ سینمای ایران می شناسند که آخرین مورد اکران شده از ایشان، فیلمی تاریخی به نام استرداد بوده است.

به گزارش آوینی فیلم ، از فیلمی جنگی چون بلمی به سوی ساحل تا فیلمی اجتماعی چون پنهان و فیلمی دینی تاریخی چون مریم مقدس و سریال اصحاب کهف، در کارنامه کاری این تهیه کننده سینمایی می توان رصد نمود. این روزها در آستانه جشنواره فیلم فجر، هیاهوی بسیاری تا شروع جشنواره باقی است و خبرهای بسیاری از فیلم های جشنواره به گوش رسیده و جدا از اکران های خصوصی و برنامه " یک فیلم، یک سلام" ، حالا با اعلام فیام های خارج از مسابقه، سبد فیلم های شرکت کننده در جشنواره پر شده است. با این کارشناس سینما در خصوص نحوه انتخاب و شرایط فیلم های پذیرفته شده در این جشنواره به گفتگو پرداختیم.

جناب علی اکبری، امسال در فجر چه خبری از شما خواهیم داشت؟

خبر خاصی نیست و امسال فیلمی در بخش رقابتی جشنواره نخواهم داشت و فیلم هایم پذیرفته نشد. اما با این لحاظ به جشنواره و انتخاب های صورت یافته احترام می گذارم و امیدوارم که فضای مناسبی از رقابت در بخش های مختلف صورت گیرد. من در خارج از مسابقه فیلم ابوزینب ساخته آقای علی غفاری را دارم که قبلا در جشنواره فیلم مقاومت رونمایی شده بود.

امسال بسیاری از فیلمسازان مطرح و قدیمی کنار گذاشته شدند و فیلمسازانی جوان حضور دارند. از این منظر،جشنواره را چگونه تحلیل می کنید؟

من به آینده سینمای ایران بسیار امیدوارم و جدا از فیلمسازان اولی، در سودای سیمرغ هم کارگردان های جوان و آینده داری را می بینیم که این به نفع آینده سینمای ایران است. من با همه کمبودهایی که وجود دارد، به سینمای ایران اعتقاد دارم و به نظرم حالا که فیلم های بخش های مختلف جشنواره مشخص شده است،می بایست همه به آن احترام بگذاریم و به تماشای فیلم های جوانان مستعد کشور بشینیم.

یکی از تغییرات امسال جشنواره فجر، رسیدن به مرزی مشخص از تعداد آثار در بخش های مختلف می باشد. به نظرتان این رویه ثابت می تواند در دوره های بعدی نیز ادامه یابد؟

بله. به نظرم یکی از تغییرات خوبی که در این دوره از جشنواره فیلم فجر پیش آمد، همین قانون مندی و اتخاذ تعدادی مشخص از فیلم ها بوده است. حالا ممکن است برای سال آینده مثلا به جای 22 فیلم، ما شاهد تصویب 30 فیلم باشیم، اما آن چه مهم است، دور شدن از تغییرات سلیقه ای در بعد از تصویب و رسیدن به قانون مندی در جشنواره می باشد تا از هرگونه هرج و مرج در برنامه ها جلوگیری شود.

در خصوص فیلم تاریخی استرداد بگویید که چه زمانی به شبکه خانگی خواهد آمد؟

صاحب این فیلم هنوز به ما زمان مشخصی از ارائه فیلم به شبکه خانگی را اعلام نکرده است و نمی توانم در این خصوص، تاریخی را مشخص کنم. چون فارابی، به عنوان سرمایه گذار این فیلم می تواند هر زمانی را که لازم بداند در مورد فیلم خود تصمیم گیری کند و من در جریان ریز اطلاعات نمی باشم. فقط امیدوارم که این فیلم در سینمای خانگی، مورد توجه مردم قرار گیرد و مردم از این اثر استقبال کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید